JOLANA GRAZIOSO II PETR HENYCH

Model je inspirován elektrickou kytarou Grazioso, která byla postavena v někdejším Československu roku 1955 a následně obdržela zlatou medaili na výstavě EXPO 58 v Bruselu. Na tento nástroj hráli mimo jiné Jimmy Page nebo George Harrison ještě v dobách, než se Beatles stali slavnými. Současný model Grazioso obsahuje některé původní prvky jako originální design těla z roku 1955, design hlavice z roku 1960, tři snímače a perleťový panel. Kytara zahrnuje nejmodernější díly od prestižních značek, což poskytuje vysokou užitnou hodnotu, kompaktnost, vynikající zvuk, tónový rozsah a všestrannost. Tato elektrická kytara nabízí širokou škálu čistých zvuků použitelných pro koncertní hraní i nahrávací studia.

Pro Petra Henycha, jednoho z nejlepších tuzemských kytaristů, vyrábíme Jolanu Grazioso přesně podle jeho představ. A jaké jsou Petrovy představy? Specifikaci jednotlivých komponentů najdete v záložce příslušenství.

Co se týče dřeva, korpus nástroje je vyroben ze dvou kusů bahenního jasanu, povrchově upravených do transparentní modré nebo transparentní černé barvy.

Krk a hmatník modelu Grazioso – Petr Henych Signature jsou vyrobeny z jednoho kusu amerického javoru. Na hmatníku naleznete 22 pražců typu jumbo.

Petr si nechal připravit profil krku přesně na míru a také hlavice kytary je o něco kratší, než je tomu u standardního Graziosa.

Snímače DiMarzio

Ke kobylce zvolil Petr snímač DiMarzio DP184 též známý jako The Chopper. Snímač je v postatě humbucker, který eliminuje rušivý brum. Síla Chopperu je především ve středních a nižších frekvencích.
Ve středové pozici je použit DiMarzio model DP110 neboli FS-1. Zvuk tohoto snímače je velmi jasný až jiskřivý.
U krku je snímač DiMarzio DP419 nazývaný také Area 67. I když se tváří jako klasický singl, dokáže eliminovat jeho charakteristický brum. To vše díky patentované technologii Area. Jeho zvuk je čistý a jasný.

Tremolo Gotoh

Kytara Jolana – Petr Henych Singnature je opatřena tremolem 510T-FE1 japonského výrobce Gotoh. Prvotřídní materiály ve spojení s japonskou precizností zaručují stabilitu ladění i při těch nejnáročnějších podmínkách.

Ladící mechaniky Schaller Locking M6

Petr zvolil legendární a osvědčené Schaller M6 Locking. Německá firma vyvinula jako první na světě zamykací mechaniky již před více než dvaceti lety a stále je vylepšuje. Strunu jednoduše uzamknete v očku hřídelky pomocí kolečka s protiskluzovým povrchem. Struna se nemusí navíjet kolem hřídelky! Nevznikají žádné nežádoucí vlivy na stabilitu ladění. Spolu s tremolem Gotoh ideální kombinace!

Rolny (držáky řemene) Schaller Security locks

Aby Vaše kytara dobře seděla na rameni i při tom nejbláznivějším pohybu, zajišťují zamykací držáky řemene Schaller Security Locks. Po celá desetiletí jsou zamykací rolny Schaller ve světovém měřítku nejpoužívanějším produktem svého druhu. Odolnost tohoto systému je vyhlášená a především prověřená celou řadou profesionálů i amatérů, kteří své nástroje nešetří.

Struny Cleartone

Všechny nástroje Jolana jsou standardně vybaveny strunami Cleartone .010″. Díky patentované technologii EMP mají struny mikrometrové opláštění, které je chrání proti korozi a poškození. Na rozdíl od klasických pláštěných strun, hrají Cleartone hlasitě čistě a plně, zkrátka přesně tak, jak extra kvalitní struny hrát mají.

JOLANA GRAZIOSO II PETR HENYCH


 
 
 
Nastavení fotogalerie