CR 5 RADIUS BASS GUITAR

Elektrická basová kytara řemeslně vyráběná v továrně v České republice. Modely CR Radius v sobě skrývají skvostný design, porozumění požadavkům baskytarových hráčů, řemeslnou zkušenost a pečlivost ke každému detailu, které jsou typické pro značku Ned Steinberger, a které tato značka, podle svých nejlepších znalostí, uvádí do praxe. Jako u každého nového nástroje, je v tomto případě přístup k modelu CR Radius kombinací přezkoumání každého aspektu basové kytary a inovace a zpřístupnění nových nápadů jako například vylepšená konstrukce krku (Fusion neck), dvojitý radius baskytarového těla (Diradial™ body design), unikátní ladící systém nebo snímačový systém pieza a magnetických snímačů (NS/EMG™). Avšak co dělá tento nástroj významným je zahrnutí všech prvků, tvarů a funkcí do jednolitého integrovaného modelu.

Smyslné linky modelu Radius jsou vyvážené a osvěžující. A přesně tak baskytara padne do ruky zkušenému baskytaristovi. RADIUS baskytara patří ke zvukově nejdynamičtějším, nejpraktičtějším a nejvzrušujícím nástrojům dneška. Podle časopisu UK's Guitar & Bass Magazine™, který model Radisu ocenil v roce 2014 jako "nejlepší baskytara v kategorii nad £1,000" je tento model vynikajícím nástrojem, který vypadá úžasně, a nástroj, který vyžaduje, aby se na něj skutečně hrálo.

Pražcovaný nebo bezpražcový model, 5 strunný model (CR5) dostupný v barvách Amber Satin, Natural Satin nebo Charcoal Satin.

Recenze baskytary NS CR Radius v angličtině

Rozměry:

 • Celková délka: 109 cm
 • Délka korpusu: 53 cm
 • Pražce: 24
 • Menzura: 89 cm
 • Radius krku: 15"
 • Hmotnost: 4,1 kg
 • Rozteč strun na kobylce: 18mm
 • Rozteč strun na pražci: 46,8 mm
 • Šířka krku na 12.pražci: 64,3 mm
 • Napájení: 9V
 • Standartní struny: D'Addario EXL170 Nickel Round Wound
Specifikace

NS FUSION KRK: Krk baskytary Radius je šroubovaný, krk je vyroben z 1 kusu javoru, uvnitř krku je zabudované průchozí karbonové vlákno a nastavitelný svorník (táhlo). Tato kombinace dodává přírodní dřevěný zvuk, ale karbonové vlákno poskytuje vylepšený sustain a přesnost každého tónu. Hmatník s 15" radiusem a menzurou 86 cm (4 strunná), a 88,6 cm (5 strunná), Tradiční a těžké ladicí strojky na hlavici jsou vynechány a nahrazeny hliníkovou destičkou s otvory pro ukotvení strun s kuličkovým koncem. Ladicí systém je zabudovaný na korpusu.

NS DVOJRÁDIUSOVÝ KORPUS: Javorový korpus s fládrovaným topem má konkávní zadní radius, který poskytuje vylepšený kontakt a stabilitu vůči tělu. Přední strana korpusu má těsnější radius, což v kombinaci s celkovým klínovým tvarem korpusu, posunuje nástroj do pohodlnější orientace pro pravou ruku. Osobitý roh přináší držadlo, a konfigurace výkrojů umožňuje lehký přístup k vyšším pražcům.

Jako celek je nástroj perfektně vybalancovaný, bez náznaku přepadávání na jakoukoli stranu. Tím je levá ruka naprosto svobodná. Kombinací tvaru, vyváženosti a nízké hmotnosti je baskytara RADIUS vyjímečně pohodlná.

NS/EMG INTEGROVANÝ SNÍMAČOVÝ SYSTÉM: Ve spolupráci NS Design a EMG vznikl integrovaný snímačový systém s piezo a magnetickými snímači a 18-voltovým předzesilovačem. Snímačový systém poskytuje neobyčejně silnou dynamiku. Aktivní elektronika kombinuje v kobylce zabudovaný piezo snímač do vyjímečně širokého, tónově bohatého spektra.

OVLÁDAČE: Master hlasitost / aktivní výšky / aktivní basy / otočný přepínač mezi magnetickým a piezo snímačem (směšovač) / 3-polohový přepínač pro magnetické snímače / 3-polohový aktivní přepínač pro piezo.

KOBYLKA A SEDLO: Sestava jednodílné hliníkové kobylky a sedla poskytuje plné nastavení výšky i do stran. Baskytarista si může přizpůsobit výšku strun a vyladit intonaci pomocí imbusových klíčů, které jsou součástí každé zásilky.

POUZDRO: Zásilka každé baskytary RADIUS obsahuje kvalitní textilní pouzdro, s řemeny, zipem. Pouzdro obsahuje kapsy pro příslušenství. Velikost pouzdra umožňuje pohodlnou přepravu v komerčních letadlech.

Ns-design-cr-radius-bass-guitar-owners-manual

SEZNAM MODELŮ:

CR5 RADIUS BASS GUITAR AMBER SATIN

CR5 RADIUS BASS GUITAR FRETLESS AMBER SATIN

CR5 RADIUS BASS GUITAR CHARCOAL SATIN

CR5 RADIUS BASS GUITAR FRETLESS CHARCOAL SATIN

CR5 RADIUS BASS GUITAR NATURAL SATIN

CR5 RADIUS BASS GUITAR FRETLESS NATURAL SATIN

Průvodce výměnou strun a laděním.

NS Design CR 5 RADIUS BASS GUITAR